Na jaře 2020 uprostřed jarní karantény mne oslovily autorky Eva Hotovcová a Radka Bláhová spolu s nakladatelstvím Fragment, zda bych ráda spolupracovala na ilustracích do připravované dětské knihy o dětech, které provází Prahou strašidlo Zachariáš. Spolupráce byla skvělá a já se ponořila na 7 týdnů do kreslení dvou dětí, spousty duchů a pražských památek. Kniha je koncipovaná i jako průvodce po Praze a je plná pražských legend a příběhů.

V knize je cca 50 ilustrací, kromě vnitřku knihy jsem ilustrovala i obálku. Celková doba práce na ilustracích byla rekordních 7 týdnů kvůli zkrácenému termínu odevzdání.

Text převzat z www.albatrosmedia.cz:

Letní dobrodružství, díky kterému poznáte Prahu i strašidla, která tam žijí!

Dvojčata Lí a Ráďa se právě přistěhovala do Prahy a cítí se zde trošku ztraceně. Když potkají ducha Zachariáše, který jim nabídne, že je Prahou provede a seznámí je s historií, mají velkou radost. Kdyby je tušili, že součástí Zachyho průvodcovských služeb bude i osobní setkání s dalšími pražskými strašidly a duchy známých osobností! Inspirujte se příběhem a sami navštivte strašidelná místa pražská! Na konci knížky najdete mapu i tipy na procházku.

Grafická úprava: Grafické a DTP studio Albatros Media, Kamila Flonerová
Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2020 ve společnosti Albatros Media a.s.
Jazyková korektura Kateřina Šípková
Odpovědná redaktorka Jitka Pastyříková

Technická redaktorka Daruše Singerová
Sazba Grafické a DTP studio Albatros Media, Petra Krušberská
Tisk: Tisk Centrum s.r.o., Moravany u Brna

Pro čtenáře od 8 let.

 • Klient
  Fragment
 • Autorky

  Eva Hotovcová a Radka Bláhová

 • Datum

  jaro-podzim 2020

 • Kniha
  Kup zde